Nike We Fly – 1 km

Trumpos varžybos,  tai ir įrašas bus trumpas :):)

1 km varžybos lengvojoj atletikoj nėra labai jau įprastas reiškinys. Tai nėra olimpinė rungtis, bet mėgėjai šią rungtį vis tiek myli ir naudoja savo greičiui įvertinti. Pats asmeniškai niekada nesu bėgęs 1 km varžybose ar bent jau bandęs maksimaliu greičiu įveikti tokią distanciją per treniruotes, taigi nei patirties nei įgūdžių šitam reikalui neturiu.

Photo – Vytautas Dranginis

Renginys vyko Vingi parko stadione ir savo formatu išsiskyrė iš kitų bėgimo renginių. Visų pirma viskas vyko vakare – tamsiu paros metu, o organizatoriai iš to sugebėjo išspausti unikalią undergraundinę atmosferą su gera muzika, nedaug bet tinkamai koncentruotu spalvotu apšvietimu ir pakankamai didele mase žmonių.

Photo – Vytautas Dranginis

Į renginį laiku atvykti negalėjau ir į startą prisistačiau gal 10 – 15 min prieš mano užbėgimą. Apšilimui laiko beveik neturėjau ir toks pusiau stresinėj būsenoj, pusiau šiltas, pusiau šaltas stojau prie starto linijos.. Kadangi pirmą kartą dalyvavau varžybose stadione ir nežinojau kiek svarbi čia pozicija, tai po starto atsidūriau beveik pačiam grupės gale ir reikėjo visus kažkaip apsilenkt.. gerai, kad pradžioj chebra dar virino virš savo jėgų, tai tempas normalus buvo.. bet kai tiesiojoj išsisėmė ir pradėjo lėtėti, manęs tokio situacija nebetenkino ir išėjau ant lenkimo. O lenkime jau nauja istorija. Čia tiesiogine prasme išsstumdžiau varžovus, kad netrukdytų.. tiksliau vieną, nes tas irgi bandė kažką lenkt ir iššoko į antrą taką tiesiai man ant kojų. Neturėjau ką daryt, tai stūmiau rankom vargšą atgal į savo vietą pirmam takely – pats kaltas, kad po kombainu lenda, kitą kartą prieš lenkdamas paskus galvą į šoną :D O jei rimtai, tai atsiprašau to varžovo, tikrai ne piktybiškai pastūmiau, bet neturėjau jau kitos išeities, kitaip būčiau sumindęs arba abu parkritę.. Po šio viražo toliau po truputį, po truputį apsilenkiau likusius bėgikus ir antroj distancijos pusėj jau bėgau pirmas.. Gaila, kad nebuvo ko vytis, nes nepasant, kad jėgų dar buvo, tempas jaučiu šiek tiek mažėjo.. Kai galiausiai išgirdau kvėpavimą į nugarą likus pusei rato pradėjau sprintuoti ir taip didindamas greitį nulėkiau iki pat finišo..

Photo – Vytautas Dranginis

Finišo liniją savo užbėgime kirtau pirmas, o rezultatas – 02:50!! PB! :)  Bendroje įsakitoje greičiau bėgo tik 4 varžovai, kurie beje yra žymiai geresni bėgikai nei aš, taigi  5 vieta esu labai patenkintas. O ir šiaip, kadangi jokių tikslų neturėjau, pasiektu rezultatu džiaugiuosi – juk pirmą kartą 1 km laikui bėgau.. Dabar reikia ištaisyti klaidas, nes žiemą planuoju 1 km bėgti Stanislovaičio turnyre Kaune. Ten ir išsiaškinsiu ar galiu geriau, ar visgi čiau jau buvo mano karjeros pikas :):)