ImpulsTRI 2017 I etapas

23783463_10214827034573133_7582728168393828705_o

IMPULS triatlonas. Organizatorių nuotrauka

PROLOGAS

Nepaisant išlikusio formato – 400 m plaukti, 15 km minti ir 3 km bėgti,  šiemet Impuls organizuojamas triatlonas man buvo kitoks – pirmą kartą varžybose dalyvavau kaip triatlono klubo TRItonas narys.  Apskritai, jei ne TRItonas, šio starto galėjo ir nebūti.  Kodėl? Nes po šių metų Lietuvos triatlono taurės (LTT) sezono buvau nusprendęs daugiau triatlonu nebeužsiimti ir grįžti prie bėgimo.  Taip jau gavosi, kad triatlonas šiemet  nelabai paėjo, nesugebėjau prisiversti plaukioti ir važiuoti dviračiu, o treniruojantis 33% pajėgumu akivaizdu, kad rezultatai irgi negerėjo. Galiausiai priėjau išvados, kad tiesiog bėgimas vienareikšmiškai man yra geriausias pasirinkimas – žymiai paprasčiau treniruotis, reikalauja mažiau laiko sąnaudų, o mano sporto skalėje be konkurencijos lenkia plaukimą ir dviračius. Bet žinot kaip būna – tu planuoji, o Dievas juokiasi.. Šį kartą mano planai pasikeitė po Nidos pusmaratonio, į kurį važiavau kartu su TRItono nariais. Patiko  man jų kompanija, požiūris ir panašu, kad radom bendrą kalbą, taigi ilgai nedvejojau įstojau į klubą taip suteikdamas triatlonui dar vieną šansą.

Apskirtia, vertinat šį sezoną, įstojimas į TRItoną šiemet yra be konkurencijos didžiausias mano sportinis laimėjimas. Visiškai be konkurencijos. Po Kauno maratono 2016 m., kai po ilgų bandymų pagaliau išbėgau maratoną iš 3 valandų, nebeliko jokių sportinių tikslų, o naujų iššūkių taip pat nesinorėjo.. Įstojus į TRItoną situacija pasikeitė. Tas bendrumo, grupės jausmas, sportiškumo aura ar dar velniai žino kas, sujaukė smegenis ir pagaliau po pusantrų metų sportinės vegetacijos pagaliau vėl jaučiu bundantį norą judėti pirmyn, tobulėti bei siekti geresnių rezultatų. Jaučiu, kad ateinantis sezonas bus ypatingas :):)

OK. Šalyn tuos seilėjimusis ir emocijas, grįžtam prie varžybų.

PLAUKIMAS

Plaukimas šiose varžybose mano vertinimu praėjo praėjo puikiai – 06:39 . Ne taip puikiai kaip pernai (06:38), bet vis tiek užskaitau. Mano plaukimo technika kol kas dar visiškai nenušlifuota. Ir jei tai būtų lenta, tai tokia tiesiai iš staklių – šiek tiek apdirbta, bet nešlifuota, kur pašiną gali įsidurti bet kuriame centimetre. Žodžiu plaukt moku, bet tą darau netaisyklingai ir neefektyviai. Laukia ilgas treniruočių procesas, bet žinau, kad tobulėjimui erdvės yra labai labai daug :) Džiaugiuosi tuo, kad bent jau visus kartus pavyko apsiversti (nors ir nelabai rangiai , bet pavyko). Čia man labai didelis pasiekimas.  Ir apskritai ne tik apsivertimais, bet ir pačiu plaukimo rezultatu džiaugiuosi :)

23632832_10214827038653235_3020064541111270215_o

IMPULS triatlonas. Organizatorių nuotrauka

DVIRATIS

Iki dviračio spėjau ateiti laiku, deja pradėti minti laiku nespėjau ir apie 20 sekundžių vėlavau, nes užtruko susitvarkyti sėdynės ir vairo nustatymus. Startas daug žadantis – 50 proc. sunkumo, greitis 42 – 43 km/h. Visai nesunku, stebiuosi ir didžiuojuosi savimi, jokių nuovargio požymių. O tada Adas baigė filmuoti ir iš sportinio žirgo beliko darbinis juodbėrėlis, kuris putojosi, muistėsi, vargo kiek galėjo, bet supančiotom kojom plūgo patempt nebegalėjo..  Atrodo atidaviau visas jėgas, bet tempas vis tiek lėtėjo, o skaičiai – motherfckin’ skaičiai ekranėlyje keitėsi dar lėčiau nei važiavau. Galutinis rezultatas 24:53, daugiau nei 1,5 min. prastesnis nei pernai. Shit!

BĖGIMAS  

Po dviračio jaučiausi labai blogai, svaigo galva ir buvo silpna. Dėl ko taip buvo nežinau, bet tikriausiai tą stipriai įtakojo deguonies trūkumas, visgi  renginys vyksta uždarose patalpose, o startavau paskutiniame užėjime. Bet dėl lengvo svirduliavimo planų keist nesiruošiau, orientacinis bėgimo laikas ir siekiamybė buvo 10:00 – 10:30 min. Pradžioj pagal planą nusistačiau 18 km/h, kojos bėga nesunkiai, bet galva vis dar sukasi, kenčiu ir judu toliau. Kažkiek pabėgu, dirsteliu į batus, o ten blemba maskatuoja kairio bato raišteliai. Tikrai nenoriu savo pirmojo salto padaryti ant bėgtakio, todėl spaudžiu pauzę, užsirišu batus ir bandau judėti pirmyn. O kaip pradėt?.. Mygtukų daug, rašo “Press enter to continue“. Spaudžiu žalią – nieko, dar kartą žalią – nieko, trečią kartą – nieko, pasirodo žalias ne “Enter“. Ieškau “Enter“. Randu, spaudžiu, bėgu. Nubėgu dar kokius 400 m – dirst  žemyn – blemba, dešinės kojos batas atsirišo. Pauzė, batas, enter, bėgu . Nervai ima juodai, galva vis dar sukasi, neišlaukau įtampos ir spaudžiu pauzę. Tikrai nežinau kodėl taip pasielgiau, nes esu jautęsis ir blogiau, bet nestodavau.. Bet pasitikiu savimi, jei spaudžiau, reiškia reikėjo :) Galbūt kitu atveju būtų baigęsi ir blogiau.. kas žino  :) Vienaip ar kitaip, atsigeriu vandens, apie 10 sek pailsiu ir toliau į trasą. Labiausiai nervina ne sustojimas, o lėtas takelio įsibėgėjimas. Bet kokio sustojimo metu, mano skaičiavimais prarandi apie 30 sekundžių, kas  3 km distancijoje yra daugiau nei aukso vertės. Bėgu toliau, lieka kilometras, žvilgteliu dar kartą žeymn ir spėkit kas dabar  … .. …. . . … (keiksmažodžių popuri) vėl batas atsirišo. Nu ne, sakau jau nebestosiu, kaip nors tą kilometrą ir su atsirišusiu batu nubėgsiu. Kuo toliau, tuo labiau batelis atsilaisvina, koja tampa nestabili, mintys apie pirmąjį salto atgimsta.. Nieko nebus – reikia stot. Šis sustojimas galutinai pabudino manyje žvėrį, taigi likus 650 m, kaliau greitį iki maksimalaus 20 km/h (daugiau takelis nebeleidžia) ir sukandęs dantis tuos nelemtus 3 km įveikiau pakelta galva.. Nors ir per 12:37, bet su finišo spurtu :):) … Taigi reziumuojant bėgimo rungtį, šiandien tiesiog išmokau sustabdyti ir vėl paleisti bėgtakį varžybų metu :) Deja tai nedaro jokios įtakos bėgimo įvertinimui – Doube shit!

EPILOGAS

Šiemet Impuls triatlono metu jaučiuosi perėjęs jei ne visus 9, tai bet jau kokius 4 tai tikrai, Dantės pragaro ratus. Visgi po varžybų visos blogybės išgaravo, pabendravau su kolegom triatlonininkais, nuotaika pagerėjo, o dabar jau ramiai sėdžiu namie, džiaugiuosi įgyta patirtimi ir laukiu revanšo prieš takelį sausio 14 d. antrame IMPULS triatlono etape.