Kauno pusmaratonis 2015

000111

Na ką gi.. Eurovaistinės Kauno pusmaratonis 2015 įvyko! 21,1 km nubėgtas ir svarbiausiai – maratono testas atliktas :)

Šis pusmaratonis buvo itin svarbi pasiruošimo maratoui stotelė, kadangi būtent čia išsiaiškinau kuriuoje vietoje esu ir ko galiu tikėtis po septynių savaičių bėgdamas visą maratono distanciją. O diagnozė nuteikia optimistiškai, netgi sakyčiau labai optimistiškai :) Nubėgau pusmaratonį per 1:21:25 ir šie skaičiai pagal įvairias internetines sakičiuokles sako, kad maratoną iš 3 val. turėčiau bėgti be didesnių problemų. Aišku skaičiuoklės yra tik skaičiuoklės ir už mane jos maratono nenubėgs, bet dabar jau galvoje viskas žymiai aiškiau ir galėsiu susidėlioti padorų planą kaip elgtis ir kokiu tempu bėgti maratono metu.

Ko išmokau:

1. Gamtiniais reikalais pasirūpink iš anksto. Visada! Šiame pusmaratonyje varžybų startas buvo gan keistas ir sunkus. Pirmiausiai tai visus reikalus sušiko skrandis (atleiskit už etiką, bet čia tiesiogine prasme). Apšilimo metu supratau, kad be tualeto neišsiversiu, o eilės pasirodo buvo ilgesnės nei tikėjausi.. taigi po neplanuotų reikalų prie starto linijos atsigabenau iki varžybų pradžios likus 1 – 2 min ir neturėjau nei laiko, nei noro brautis į priekį tam, kad užsiimčiau padorią poziciją. Ankstesniuose bėgimuose, nors ir nebūtinai startuodavau kolonos pradžioje, kažkaip pavykdavo visus apibėgti per šoną. Šį kartą irgi taip bandžiau, deja nesigavo ir iki Ąžuolyno pradžios teko manevruoti tarp lėtesnių bėgikų, o tai daryti minioje žmonių nėra taip jau paprasta kaip gali pasirodyti.. Pora kartų tikriausiai kažką net stumtelėjau, kad atsirastų galimybė prasibrauti pro atsiradusį tarpelį.. Gerai, kad sugadinti buvo tik pirmi 100 m., o likęs 21 km buvo daugiau nei pakankamai pataisyti situaciją :)

2. Laimingi laiko neskaičiuoja.  Visai neplanuotai šiose varžybose išbandžiau dar vieną ale taktiką – bėgti nežinant laiko :) Pulsometras buvo nustatytas taip, kad didysis skaičius rodė momentinį greitį, apačioj maži skaičiukai rašė vidutinį greitį ir nors viršuje taip pat mažais skaičiukais buvo įjungtas chronometras, kažkaip nė karto į jį neatkreipiau dėmesio.. Taip tiesiog gavosi.. visiškai neplanuotai ir netikėtai.. Žinoma momentinį ir vidutinį greičius sekiau nuolatos, todėl nebuvau visiškai iškritęs iš medžio ir maždaug orientavausi kurioje vietoje esu. Visgi sužinoti tikslų bėgimo laiką jokio noro nebuvo.. Ir žinokit, man toks dalykas patiko.. kai nežinai laiko, automatiškai išsijungia ir laiko ribotuvai, dingsta rėmai, spraudžiantys pataikyti į iš anksto numatytą tikslą. Kai nežinai ar bėgi atsilikdamas nuo grafiko, ar virš grafiko, gali žymiai lengviau susikoncentruoti į dabartį ir į kiekvieną kilometrą atskirai. Dingsta bereikalinga įtampa ir spaudimas, o tokioje būsenoje lengviausia pasiekti gerų rezultatų :)

Finišas. A. Didžgalvio fotografija

Finišas. A. Didžgalvio fotografija

 

Dar norėčiau paminėti, kad šios varžybos buvo man pirmosios (neskaitant trumpesnių distancijų), kai pavyko išvengti duobių. Bėgau beveik kaip šveicariškas laikrodis – kokiu tempu pradėjau, tokiu ir baigiau. Labai dėl to džiaugiuosi, nes tai rodo, kad ilgieji bėgimai jau duoda savo rezultatų ir galiu gan nemažu tempu stabiliai išbėgti ilgas distancijas, kas bus labai aktualu maratono metu.  Žemiau pateikiu lentelę, kurioje parodytas nubėgtas atstumas, laikas ir vidutinis greitis.

 

 

Ratas 1 2 3-4 5
Nubėgta km 0 5 10 0 21,1
Laikas 00:00:06 00:19:26 00:38:41 01:17:19 01:21:25
Atkarpos iglis (km) 0 5 5 10 1,1
Atkarpos laikas 00:19:20 00:19:15 00:38:38 00:04:06
Vid. greitis (min/km) 00:03:52 00:03:51 00:03:52 00:03:44

Tai tiek šiam kartui apie Euovaistinės Kauno pusmaratonį 2015. Susimatysim ;)