Kada bėgikai nervina?

Lietuviai yra pakankamai įsitempę žmonės ir mus nervina daug visokiausių smulkmenų. Pavyzdžiui tikrai negaliu pakęsti kai į žiedą įvažiuoja iš pirmos juostos, pėstieji vaikšto dviračių takais ir pan.. Susierzinti dažnai užtenka nereikšmingos smulkmenos. Ir visai nesvarbu ar emocijos užkyla pagrįstai ar ne, bet priklausomai nuo situacijos katalizatorių gali būti įvairių. Bėgikai taip pat ne išimtis. Asmeniškai man bėgikai kol kas blogų emocijų nesuteikė, bet tai nereiškia, kad jie neturi blogų ydų, priverčiančių kitus žmones susierzinti, profilaktiškai paburnoti ar net nusikeikti.  Taigi pusiau juokais, pusiau rimtai išrinkau 10 dalykų (surašytų atsitiktine tvarka), galinčių suerzinti visus nebėgikus (o kai kuriais atvejais ir bėgikus :)) :

 1. Kai bėga važiuojamąja dalimi – yra tokių bėgikų, kurie apsiavę kedus iš pėsčiųjų virsta automobiliais ir netrukdo eismui.. sėkmės jiems :)
 2. Kai bėga naktį be atšvaitų – šitiems irgi galima palinkėti sėkmės bei priminti, kad jei matai tu, dar nereiškia, kad mato ir tave..
 3. Kai bėga per tyliai (ypač tamsiu metu) – jaučiu ne vienam yra tekę susidurti su situacija, kai tamsoje reikėjo lenkti pėsčiuosius.. kažkodėl visiems atrodo, kad juos vejasi.. o jei prie pėsčiojo pribėgi patyliukais, išvis širdis į kulnus nukrenta ir gali vargšui įvaryti infarktą. Taigi geriau jau bėgti garsiau ir iš anksto pranešti, kad artėji…
 4. Kai bėga per garsiai – kam gali patikti, kai drumsčiama jų ramybė? Be to, kažkodėl kai kuriems atrodo, kad bėgti reikia tyliai ir nekvėpuojant..
 5. Kai bėga ir spjaudo – komentarų čia nereikia ir aplinkinių tai tikrai nežavi.. bet seilės tai kaupiasi…
 6. Kai bėga su marškinėliais „aplenk jei gali“, „pavyk jei gali“ ir pan. – eiliniam pėsčiajam tokie užrašai galbūt emocijų ir nekelia, bet per varžybas situacija yra kitokia. Tokius užrašus pamatysi tik dviem atvejais ir abu kartus liksi nesusipratęs :
  1. Užrašą ant nugaros pamatysi tuo atveju jei aplenkė tave. Atrodys, kad prabėgo pasikėlęs lochas, kuris iš tavęs tyčiojasi ir papildomai beria druskos ant žaizdos.. „nu negaliu tavęs aplenkt..  ir ką?..“
  2. Jei tokį veikėją prisivijai tu, tai tikriausiai jį ir aplenksi.. o aplenkęs tikrai sau pasakysi „aplenk jei gali? – be problemų!“
 7. Kai nesisveikina su pažįstamais – niekas nesupranta, kad dažnai per rimtą treniruotę būni susikoncentravęs į kitus dalykus ir panašiai kaip paradinis arklys į šonus nesidairai ir matai tik tiesiai.. natūralu, kad ne visus žmones pastebi.. visigi nemandagių nemėgsta niekas..
 8. Kai bėga per lietų – pamatę permirkusį bėgiką sėdintys šiltai mašinose arba jį užjaučia, arba pagalvoja, kad per lietų į lauką einama tik su skėčiais, o bėgioti apskritai gali tik nenormalūs.. nenormalių irgi niekas nemėgsta.. ir niekam net nekyla mintis, kad tai gali būt labai smagu :)
 9. Kai bėga pilnose pėsčiųjų vietose – pėstieji nėra slalomo stulpeliai, šios taisyklės pamiršti nereikėtų..
 10. Kai per varžybas užblokuoja gatves – pripažinkim, tai tikri sukelia šiokių tokių nepatogumų.. bet yra žmonių, kurie reaguoja perdėtai ir jiems net menkiausias dirgiklis gražiausius renginius paverčia nesąmonių krūva..

Jei žinote dar kokių nors dalykėlių, dėl kurių bėgikai gali nervinti, būtų labai faina išgirsti jūsų nuomonę komentaruose :)