Kinezio teipas

Kinesio

Kineziologinis pleistras, sportinis pleistras, kniesio teipas ar kaip tai turėtų skambėti yra mano paskutinių savaičių atradimas. Dėl per didelių krūvių prieš daugiau nei mėnesį  susitraumavau kelią ir po ilgo nebėgiojimo šis pleistras mane vėl pastatė ant kojų. Galbūt čia ne tik pleistro nuopelnai, bet jo naudą jaučiu akivaizdžiai.

Manau daugelis esat matę sportininkus varžybų metu apsiklijavusius tokiais ilgais spalvotais pleistrais. Nežinau ar susimąstėt kam jie skirti ir kaip veikia, bet daugmaž nutuokiate, kad čia viskas  susiję su įtvarais, stabilizavimu, tempimu ar pan.. Aš kai pirmą kartą pamačiau tokį pleistrą per krepšinio varžybas jis buvo juodas ir pagalvojau, kad čia žiauriai neskoninga tatuiruotė. O dabar galiu pasigirti, kad tokią pat tatuiruotę turiu ir pats :) Džiugu bent tai, kad ji mažina skausmą, gydo traumą, bet tuo pačiu nėra nuolatinė ir galima pasikeisti kas keletą dienų :)

Kas čia per daiktas ir kam jis skirtas?

Kinesio teipas iš esmės nėra jokia naujiena ir kineziologiniais tikslais jau naudojamas 30 metų, kai jį išrado japonų daktaras Kenzo Kase. Sporto pasaulyje šis pleistras sparčiai išpopuliarėjo po 2008 metų Pekino olimpiados, kur jį panaudojo JAV tinklininkė, aukso medalio laimėtoja Keri Walsh. Pagrindinė savybė, kuri skiria šį pleistrą nuo paprasto sportinio teipo – elastingumas. Jeigu standartiškai teipuojama tam, kad būtų apribojamas judesys ir taip išvegiama tolimesnių sužeidimų, tai kinesio pliestras veikia visiškai priešingai. Užklijavus pleistrą ant kūno patempiama oda ir sutvirtinami bei stabilizuojami sąnariai ar raumenys, o svarbiausia tai, kad visiškai nesuvaržomi juodesiai ir gerinama kraujo cirkuliacija. Be to pleistras yra pagamintas iš akytos medvilnės kas leidžia odai kvėpuoti, o lipnioji dalis padengta vandeniui atspariu sluoksniu, dėl to neatsiklijuoja net suprakaitavus ar maudantis po dušu.  Užklijavus pleistrą jį galima nešioti 3 – 4 dienas. Tai ne tik patogu, bet tuo pačiu gydomasis procesas  yra nenutrūkstamas, o organizmas gauna efektą 24 valandas per parą.

Kaip naudojamas?

Norint tinkamai užklijuoti juostą reikalinga specialisto konsultacija ir pagalba. Jei jums šį teipą rekomendavo gydytojas, tai jūs tą pagalbą ir instukcijas iš jo ir gausite. Jeigu jūs, kaip ir aš, patys nusprendėte kad reikia teipuotis situacija šiek tiek kitokia.. Užsienyje tam rengiami specialūs mokymai, nežinau kaip Lietuvoje, bet kol kas nieko apie tai girdėti neteko, todėl galit bandyt teipuotis pagal instrukcinius video iš gamintojų svetainės http://www.kttape.com/instructions/ .. Tiesa, turiu atlikt pilietinę pareigą ir pabrėžti, kad galimas variantas, kai netinkamai uždėję juostą pasidarysit daugiau žalos nei naudos! Taigi prieš teipuodamiesi pagalvokit ar tikrai verta!  Visgi jei nuspręasit, kad verta, o bėgimo metu skausmas nemažės, nustokit bėgti, nes prisivirsit dar daugiau košės!!.. man šįkart pasisekė ir teipavimas padėjo. Teipavimo instrukcijoms naudojau šį video, kuris tikiuosi padės ir jums:

Kur įsigyti?

Pirmiausia kur tokio pleistro negausit. O nenusipirksit jo vaistinėse ar sporto prekių parduotuvėse. Vaistinėse gal ir logiška, kad nėra, nes čia jau specializuotas reikalas, tačiau sporto prekių parduotuvėse prie įtvarų manau galėtų atsirasti ir vienas kitas kinesio teipo rulonėlis.

Šiaip ieškodami šio pleistro internete google parašykit kinezio juosta, kinesio teipas ar sportinis pleistras.. surasit kur nusipirkti internetu arba kitas variantas – ortopedijos prekių parduotuvėse. Aš pirkau ortopedijos prekių parduotuvėj prie Kalvarijų turgaus ir esu visiškai patenkintas produktu bei jo kokybe :)

Kita nuomonė

Visgi kalbant apie kinesio teipą yra ir kita nuomonė. Dalis žmonių, tarp kurių yra ir profesionalūs gydytoaji, netiki pleistro nauda ar jo pranašumu prieš paprastus teipavimo būdus. Galbūt tai tiesa ir kinesio teipas yra marketingo produktas dirbtinai išaukštintas ir padarytas tik pinigų kalimo mašina.. bet aš tikio jo nauda :) O tikėjimas ir placebo efektas labai stipriai stimuliuoja žmogų ir tai atsiliepia ne tik sportiniuose rezultatuose, tačiau ir visame gydymo procese. Tai kodėl nenaudoti? :):)