Nike. Aš Bėgu – PO

as_begu-1

Renginys

Šį sekmadienį Vilnius bėgo… ir netgi labai bėgo :) 5000 bėgikų susirinkusių Vilniaus senamiestyje anksčiau galėjai pamatyt tik kartą per metus – Vilniaus maratone. Labai puiku, kad nuo šiol tai bus galima padaryti jau du kartus dažniau. Visokioms mugėms ar festivaliams sukurti tokią atmosferą, kokia tvyro per bėgimo renginius, iš esmės neįmanoma. Jokių girtavimų, pykčių ar pan… bet emocijų žymiai daugiau! O kaipgi tų emocijų nebus, kai į vieną vietą susirinka tūkstančiai sportininkų. Kiekvieno  iš jų bėgimo priežastys skirtingos, bet pagrindinis tikslas vineas – kirsti finišo liniją. Jei dar pridėsime palaikančius susirinkusius sirgalius, gerą organizaciją ir puikų orą, gausis tobulo renginio kombinacija.

Tikrai taip, šis renginys, nežiūrink kai kurių neriekšmingų smulkmenų man labai patiko. Dalyvio paketą atsiimti buvo galima beveik visą savaitę, kas padėjo išvengti ilgų eilių. Patiko gauta knygelė, kurioje labai gražiai ir aiškiai pateikta visa informacija apie renginį. Dalyvio numeris iš karto su chipu taip pat buvo maloni staigmnena. Čia esminio skirtumo nesudaro, bet man tikrai patogiau tiesiog įsissegti numerį ir papildiomai nevarstyti batų raištelių. O marškinėliai irgi gražūs :):)

Vienintelis neraminantis dalykas, panašiai kaip ir prieš Trakų pusmaratonį – iki pat varžybų dienos nebuvo visiškai aišku dėl oro. Šį kartą vėl nuskilo :) Nežinau kodėl čia tiap viskas išeina, bet tikriausiai čia bėgimo Dievai viską taip sudėlioja, kad šviečianti saulė džiugintų publiką, o gavi vėsa nealintų bėgikų.

Trasa

Asmeniškai man, parinkta trasa labai patiko. Vilniaus senamiestis savaime yra perlas, įrašytas į UNESCO kultūros paveldą, taigi vaizdai tikrai nuostabūs ir kitaip būti tiesiog negali. Taip pat trasa gan lygi, išskyrus kalniuką Išganytojų gatvėje, kuris bėgimo metu pasirodė ne toks baisus kaip tikėjausi. Tiesa ne tokio ryškaus kylimo vietų buvo ir daugiau, tačiau ilgas ir tolygus leidimasis žemyn pirmoje trasos pusėje tikrai pridėjo nemažai laiko prie reazultato ir kompensavo kopimo į kalną laiką.

Kas man nepatiko renginio metu, daugiau susiję ne su organizaciniais reikalais, o su lietuvių kultūra. Man trasoje nepasitaikė, kad maišytųsi žmonės, tačiau žiūrėdamas kaip bėga kiti negalėjau sulaikyti pykčio ant visų idiotų, kurie kerta trasą kaip kokioj ekskursijoj – ramiai lėtai, neskubėdami ir per daug nekreipdami dėmesio į bėgikus. O bėgikui, ypač išlindusiam iš už posūkio, ne visada paprasta aplenkti tokius varnų šaudytojus, kas realiai ne tik kad sunervina, bet ir gali privesti prie susidūrimo ar traumos.. Čia yra ir šiek tiek ir organizatorių kaltės, kad nepastatė pakankamai savanorių, bet visgi daugiau mūsų tautos mentatliteto brokas..

10 km - 38:12, 5 km - 19:32  fotodiena.lt nuotr.

fotodiena.lt nuotr.

Rezultatai

Prieš šį bėgimą sau buvau išsikėlęs planą A – išbėgti per 38 min. Taip pat tiesa ir tai, kad šis bėgimas man nebuvo pats svarbiausias metų įvykis ir per daug nesijaudinau ar pasiekisiu norimą rezultatą ar ne. Svarbu buvo sudalyvauti ir pasidaryti gerą treniruotę prieš artėjantį Druskininkų maratoną. Galbūt dėl šių priežasčių neslėgė jokia psichologinė įtampa ir planą A įgyvendinau ir 10 km distanciją įveikiau per 38:12. Žinoma, jei būtų pavykę iš galutinio laiko atimti 12 sekundžių ir išbėgti iš 38 min, būtų įgyvendintas ir planas A+ :) Vienaip ar kitaip rezultatas mane labai tenkina, o užimta 19 vieta iš 1300 dalyvių taip pat atrodo visai neblogai.

Žinoma užimta vieta nieko nepasako, nes šįkart susirinko labai mažai profesionalių sportininkų. Prizinknkų rezultatai visai neblogi, tačiau nėra kažkuo įspūdingi.. apskritai sportininkų parodžiusių aukšto lygio rezultatus nebuvo daug :) Užtai buvo labai daug mėgėjų ir pradinukų, kas labai džiugina ir tik dar kartą įrodo akivaizdų faktą, jog bėgimo kultūra ir populiarumas Lietuvoje pastaraisias metais ryškiai šoktelėjo į viršų. Net neabejoju, kad padidėjęs šios sporto šakos populiarumas prisidės prie elitinių bėgikų ugdymo, kurie garsinis Lietuvos vardą visame pasaulyje.

Traumelė

Per šį bėgimą šiek tiek nenuskilo su koja. Bėgant prie Gedimino piles nepastebėjau duobės (trūkstamos plytelės) šaligatvyje ir šiek tiek pasisukau koją. Po to kokį šimtą metrų mintyse keikiausi ir galvojau ar pavyks bėgti toliau ar ne, bet visgi kojos skausmas aprimo ir galėjau bėgti toliau. Tauta sako, tauta žino – nelaimės po vieną nevaikšto, taigi bėgant antrą ratą, kai jėgos jau visai seko Užupyje nušokdamas nuo šaligatvio ant akmeninio grindinio, nikstelėjau tą pačią koją antrą kartą. Šį kartą nepavyko išlaikyti visko savyje ir jau nusikeikiau garsiai (aplinkui žmonių nebuvo, todėl tai užskaitau tik kaip nusikeikimą mintyse :) ).. Šis nusileidimas pėdos kampu buvo skausmingesnis, bet kadangi jau byvay gerokai apšilęs ir susikoncentravęs į bėgimą, o trasos liko mažiau neio 2 kilometrai, tokia lengva traumelė neturėjo nė menkiausių galimybių mane sustabdyti. Šiandien, diena po varžybų, skausmas išliko, tai vis dar negaliu pilnai priminti kojos. Susitvarsčiau čiurną elastiniu bintu, duosiu pora dineų ramybės ir manau problema turėtų išnykti.

Išvados

Tai buvo pirmas kartas, kai bėgau 10km ir tikrai galiu pasakyti, kad man tokio ilgio distancija pasirodė  labai artima. Bėgt reikia ne per ilgai, pakankamai sparčiu tempu, o po bėgimo atsigauni gan greitai. Ir nors kol kas nesu nubėgės nė vieno maratono, šiuo metu galvoje krebžda mintys, kad kitais metasi reikės treniruotis 10 ar 21 km varžyboms, o maratoną atidėti į šalį. Galbūt po Vilniaus maratono galvosiu kitaip, bet paskaičiavus dideles laiko investicijas, reikalingas maratono pasiruošimui, trumpesnės distancijos aiškiai ima viršų.

Kalbant apie trumpesnes distancijas, privalau paminėti dar vieną įvykį – Nike. Aš bėgu metu taip pat teko įveikti ir 5km! Nepasirodė vieno pažįstamo draugas, tai 15 min prieš startą man sako – Gal nori prabėgt? Aš žinoma sutikau, užsidėjau kitą numerį ir stojau prie starto linijos :) Šioje distancijoje nenorėjau labai plėšytis ir siekti kažkio ypatingo rezultato, bet trasą įveikiau per 19:32 ir to užteko, kad užimčiau 22 vietą tarp visų dalyvių, kurių buvo virš 2000.