Trakų pusmaratonis 2013

trakai-1

Oi kokios dabar geros emocijos!!

Preliminarus rezultatas 1:28:25 – mano asmeninis rekordas!

Mano kaip bėgiko karjera prasidėjo lygiai prieš metus, kur pirmasis startas buvo Druskininkuose. Tada pusmaratonį įveikiau per 1:35:18. Jausmas buvo nerealus! Pirmą kartą įveikta tokia distancija, pirmą kartą jaučiama euforija kirtus finišo liniją, džiaugsmas, nuovargis…. Bet labiau nei visi asmeniniai pasiekimai tada mintyse buvo pusbrolio pagalba, kuris aukodamas savo rezultatą mane ištempė ir paskutinius 5km neleido palūžti. Taip kad euforija po finišo Druskininkuose buvo dviguba ir manau nepakartojama!

Finišas Trakų pusmaratonyje emociškai buvo panašaus stiprumo, tik tos emocijos buvo kitokios. Šį kartą džiaugiausi patobulėjęs kaip bėgikas. Per metus padaryta 7 min pažanga manau yra tikrai geras pasiekimas, ypač žinant mano gyvenimo būdą ir treniruočių kiekį :):) Šiai dienai tai buvo iš esmės maksimalus rezultatas, kurį galėjau pasiekti, tačiau jaučiu, kad čia dar toli gražu nėra lubos ir rezultatą manau tikrai pagerinsiu.. Nesinori prisišnekėtri, nes viskas realiai priklausys ne nuo norų ir svajonių, o nuo įdėto darbo, bet bent jau šiuo momentu esu rimtai nusiteikęs kopti į naujas aukštumas :)

Trasa

Dieną prieš varžybas nuvažiavau į Trakus apžiūrėti trasos. Žinojau, kad yra kažkoks kalniukas, bet viską apžiūrėjus gyvai buvau lengvam šoke ir iki pat starto trasa man buvo siaubas baubas. Visų pirma tas kalniukas Birutės gatvėje buvo Lietuvos mastais jau visas kalnas, be to iki jo trasoje taip pat buvo kitų įkalnių.. Iš esmės beveik pusę distancijos reikėjo kilti į viršų, o nusileidimas nuo kalno buvo gana staigus ir trumpas, todėl nemanau, kad leidimasis žemyn kompensavo laiką ir prarastas jėgas kylimo metu. Antras dalykas, kuris man buvo ne itin parankus, tai bėgimas paežere gruntine danga. Naktį prieš varžybas lijęs lietus irgi prifėjo savų “pliusų“ – reikėjo laviruoti ne tik tarp lėtesnių bėgikų, tačiau ir tarp balų.. beje į vieną jų antram rate gan giliai įmyniau ir labai susinervinau :) rezultatui tai įtakos neturėjo, bet porai minučių sugadino nuotaiką :)

Reziumuojat manau, kad trasa tikrai ne iš lengvųjų, bet grūdinanti ir įdomi :) Vaizdai labai gražūs, o bėgti šalia vandens man visada yra žiauriai smagu.

Splitai

Prieš startą norėjau antrą trasos dalį nubėgti greičiau nei pirmąją. Nesigavo visiškai. Paskutiniam rate buvau tiek išsekęs, kad vos vilkau kojas ir šnopavau kaip koks uždusęs šuo. Dėl to esu labai nepatenkintas ir ateityje privalau išmokti kontroliuoti savo tempą ir tinkamai apskaičiuoti jėgas. Viso šito pasiekti galiu tik nuosekliai treniruodamasis ir susidraugaudamas su savo organizmu. Tad – pirmyn!

Batai

Batų reikės naujų :) visų pirma mano turimi Puma Faas 800 nėra skirti varžyboms, o ilgoms treniruotėms..  antra ir svarbiausia, man jie  nepatogūs! Tiksliai negaliu pasakyti kodėl, bet bėgant su šiais bateliais, jie man atmuša priekinę pėdos dalį. Įtariu, kad tai gali būti dėl per didelio perkritimo nuo kulno iki priekinės dalies, bet nesu tikras.. Būna toks jausmas, lyg nutirptų visi kojos pirštai, o pėdos priekinės pagalvėlės atrodo lyg degtų.. Kažkas čia labai negerai… :) Beje, tai manau tikrai nėra susiję su mano bėgimo technika, nes kaip pamačiau iš nuotraukų bėgu visiškai nuo kulno :)

Bėgimo technika

Kaip ir rašiau – bėgu nuo kulno, nors įsivaizdavau kitaip :) Buvau sau prisisvaigęs, kad jau pradeu normaliai dėti pėdą nuo vidurinės dalies, bet nuotraukos parodo visai ką kitą :) Su bėgimo technika esu pažįstamas tik iš youtubo ir šioje srityje dar yra kur tobulėt. Taigi dabar vienas iš tikslų – pagerinti savo techniką, ko pasekoje, turėtų gerėti ir rezultatai.

Žiūrovai ir palaikymas

Mano palaikymo komanda – super :) Jei ne jie, tikrai nemanau, kad būčiau taip subėgęs. Palaikymas suteikia papildomų jėgų ir motyvacijos, o savų sirgalių niekada nesinori apvilti, kas veda prie geresnių rezultatų.

Visgi be saviškių palaikymo, kiti žiūrovai palaikė gan silpnai ir ne itin aktyviai. Tam manau įtakos turi ir tai, kad pusmaratonis vyksta mažame miestelyje ir dauguma sirgalių atvyksta palaikyti tik saviškių, o šiaip užklydusių žiūrovų palaikančių visus iš eilės nėra daug.. Didesniuose miestuose tokių užklydėlių yra žymiai daugiau, kas bent jau man asmeniškai tikrai labai malonu ir motyvuoja bėgti bei suteikia papildomų jėgų.

Taip pat labai patiko Galvės ežero pabaisa, kuri įsikūrusi ant tiletelio šalia trasos palaikė bėgikus. Daugiau tokių reikia!

Organizavimas

Iš esmės man viskas buvo labai gerai ir jokių priekaštų neturiu, tik prieš startą šiek tiek pabodo laukti eilėje prie tualeto.. visgi manau, kad tualetų buvo pakankmai, tiesiog priešstartinis jaudulys padarė savo :)

Taip pat renginio vedėjai buvo parinkti tinkamai. Pats asmeniškai to įvertinti negaliu, nes juos girdėjau mažai, bet draugai sakė, kad vedėjai savo darbą atliko puikiai ir padėjo varžybas stebėti su šypsena.

Bėgikai

Bėgikai yra geri žmonės, ką čia ir bepridursi :):) Aišku nervina kai lėtesni okupuoja starto pozicijas ir aplenkti juos tampa tam tikru įšūkiu.. Bet iš kitos pusės lenkti yra daug smagiau nei būti lenkiamam :) Tiesa lenkimas ne visada būna toks jau smagus. Kai reikėjo lenkti ratu atsilikusius bėgikus siaurojoje trasos dalyje – Galvės ežero pakrantėje, tai kartais sudarydavo papildomų sunkumų ir atimdavo greičio bei jėgų. Bet vis tiek – visi bėgikai faini!! :):)