Batų kaustymas

857728_10151331158729751_1048674730_o1.jpg

Žiema žiemužė jau baigia pasitraukti iš Lietuvos, bet takeliai vis dar slidūs. Perskaičiau straipsnį Horizonto link bloge – “Bėgame ledu“, kur aprašyta kaip namų sąlygomis pasikaustyti batus, kad būtų lengviau bėgti slidžiais takeliais. Tą pačią dieną nulėkiau į senukus, prisipirkau varžtų ir susukau juos į savo eisiksus. Labai džiaugiausi savo darbu, nes bateliai tikrai atrodė kietai :) Džiaugiausi ir pasiektu rezultatu, kadangi bėgimas tikrai tapo stabilesnis, o kojos nebeprasikasa per sniegą, mažėja traumų rizika. Ir svarbiausia – neduria! Čia buvo man didžiausias netikėtumas, kadangi radau pirkti tik gan ilgus 13 mm varžtus.

Visgi dabar, po keleto bėgimų, jau pradedu keisti nuomonę apie šį magišką sprendimą. Kad mažina slydimą, tai faktas, kurio negaliu paneigti, bet blogai yra tai, kad slysta ne visur. Bėgant nuvalytu šaligatviu niekas neslysta, o tik kaukši..  ir tai žiauriai nervina!!.. pakaustymas įgyja tiesioginę prasmę, nes tikrai pasijaučiu, kaip arklys su pasagom.. Atrodytų nereikia kreipt dėmesio ką galvoja aplinkiniai, bet kai jie tave išgirsta dar gerokai anksčiau nei juos prisiveji, palaipsniui darosi nesmagu ir nejauku.. Dar viena blogybė ta, kad bėgant kieta danga, vidurinis varžtelis pradėjo durti. Ši problema jau pašalinta, varžtelis išsuktas ir niekas nebeduria… Jaučiu, kad labai greitai toks pats likimas ištiks ir likusius jo draugelius…

Taip kad išbandyti dygliuotas padangas buvo smagu ir naudinga. Šį metodą tikriausiai naudosiu ir kitais metais, bet tik tuo atveju, jei bus pakankamai sniego ir nereikės bėgti kietomis dangomis..